SCHOLA GREGORIANA VILNENSIS

LT            FR           EN

GRIGALIŠKOJO CHORALO SAVAITĖ MARIJAMPOLĖ 2021

IN ADIUTORIO ALTISSIMI

rugpjūčio 1-8 d., Marijampolė

Mieli grigališkojo choralo mylėtojai! Štai jau penkioliktąjį kartą Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija rengia grigališkojo choralo vasaros kursus. Jie vyks rugpjūčio 1–8 dienomis Marijampolėje. Nuo 2011 metų palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio mieste organizuojama kasmetinė grigališkojo choralo entuziastų stovykla šiemet rengiama nelengvomis pandemijos sąlygomis, kasdien sekant pranešimus apie viruso plitimo mastą. Turime vilties, kad dauguma ribojimų rugpjūčio mėnesį jau bus sušvelninti arba panaikinti, ir mes galėsime laisvai susirinkti „Aukščiausiojo globoje“.
Šių metų kursų vyriausioji mokytoja ir choro vadovė – mokytoja iš Lenkijos, dr. Susi Ferfoglia. Jos vadovaujamas jungtinis Savaitės dalyvių choras „Cantores Montis Pacis“ ir vargonininkė Eglė Maciukevičiūtė koncertuos Marijampolės bazilikoje šeštadienį, rugpjūčio 7 d., 19 val.

GRIGALIŠKOJO CHORALO SAVAITĖ SOLESMES 2020

liepos 22 – 29 d., Šv. Petro abatija, Solesmes, Prancūzija

Gerbiamieji mūsų bičiuliai ir grigališkojo choralo entuziastai!
Jau penkioliktąjį kartą iš eilės Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija kviečia Jus dalyvauti Grigališkojo choralo savaitėje. Šį kartą, po dešimties metų – vėl posūkis į Europą. Iškeliausime į tolimą, bet labai visiems mums svarbią kelionę. Į tėvų benediktinų abatiją Vakarų Prancūzijoje, Solesmes miestelyje. Prieš tūkstantį ir dešimt metų įkurtas vienuolynas buvo atgaivintas t. Prospero Guéranger 1833 m. ir netrukus tapo grigališkojo choralo restitucijos ir Romos Katalikų bažnyčios liturgijos puoselėjimo centru. Šio vienuolyno rūpesčiu buvo atkurta benediktinų veikla Lietuvoje, Palendriuose. Surengdami Savaitę šioje abatijoje, tuo būdu paminėsime Lietuvos choralistų ir Solesmes benediktinų ryšių trisdešimtmetį.


JSN Dome template designed by JoomlaShine.com tuned for website by A.A.