SCHOLA GREGORIANA VILNENSIS

LT            FR           EN

GRIGALIŠKOJO CHORALO SAVAITĖ SOLESMES 2020

liepos 22 – 29 d., Šv. Petro abatija, Solesmes, Prancūzija

Gerbiamieji mūsų bičiuliai ir grigališkojo choralo entuziastai!
Jau penkioliktąjį kartą iš eilės Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija kviečia Jus dalyvauti Grigališkojo choralo savaitėje. Šį kartą, po dešimties metų – vėl posūkis į Europą. Iškeliausime į tolimą, bet labai visiems mums svarbią kelionę. Į tėvų benediktinų abatiją Vakarų Prancūzijoje, Solesmes miestelyje. Prieš tūkstantį ir dešimt metų įkurtas vienuolynas buvo atgaivintas t. Prospero Guéranger 1833 m. ir netrukus tapo grigališkojo choralo restitucijos ir Romos Katalikų bažnyčios liturgijos puoselėjimo centru. Šio vienuolyno rūpesčiu buvo atkurta benediktinų veikla Lietuvoje, Palendriuose. Surengdami Savaitę šioje abatijoje, tuo būdu paminėsime Lietuvos choralistų ir Solesmes benediktinų ryšių trisdešimtmetį.

Savaitės kaip vasaros meistriškumo kursų formatas išlieka nepakitęs. Visą savaitę Solesmes benediktinų vienuolyne būsime kartu, melsimės, klausysimės ir giedosime liturgines valandas ir Mišiose, mokysimės grigališkojo choralo, Bažnyčios istorijos, liturgijos paskaitų, vienuolių konferencijų, taip pat koncertuosime. Pažinsime svarbius dalykus iš tiesioginio autentiško šaltinio – mūsų brangių mokytojų: t. abato Philippe Dupont, t. Jean Philippe Lemaire, grigališkojo choralo žinovų t. Yves-Marie Lelièvre bei t. Jacques-Marie Guilmard.
Šiais metais Savaitės vyriausiasis mokytojas bus prof. Juan Carlos Asensio (Ispanija). Jis Savaitės dalyvius suburs į grigališkąjį chorą „Cantores Montis Pacis“, vadovaus repeticijoms ir koncertams. Savaitės metu šis choras koncertuos Le Mano katedroje ir Paryžiuje. Savaitės vargonininkė – Vilniaus arkikatedros bazilikos ir Šv. Teresės (Aušros Vartų) vargonininkė Agnė Petruškevičiūtė. Kitų mokytojų indėlį į mokslus Savaitėje dar patikslinsime.
Keliausime autobusu. Išvyksime iš Vilniaus liepos 20 d., pirmadienį. Sugrįšime liepos 31 dieną, penktadienį. Kelionėje sustosime Slubicėse, Mece, Paryžiuje ir Drezdene. Solesmes gyvensime vienuolyno svečiams skirtose patalpose ant Sarto upės kranto. Maistą gaminsimės patys.

Dalyvių skaičius ribojamas. Pirmenybė teikiama asocijuotiems grigališkojo choralo giesmininkams, bažnyčių vargonininkams ir choristams, kunigų seminarijų auklėtiniams, grigališkojo choralo savaičių dalyviams, benediktiniškojo dvasingumo mylėtojams.

Dėl dalyvavimo Savaitėje

Savaitės dalyvio mokesčio dydis – 550 EUR. Už jį dalyviui suteikiamas apgyvendinimas, maitinimas (išskyrus kelionės autobusu dienas) ir visa studijoms ir giedojimui reikalinga metodinė medžiaga. Liturgijai ir koncertams būtina turėti choristo liturginius (koncertinius) rūbus arba albą.
Asmenims, ketinantiems atvykti savarankiškai – bus nustatytas individualus mokestis.

Dėl registracijos

Norėdami dalyvauti Savaitėje, užpildykite anketą atsiųskite ją el. paštu adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Per 3 darbo dienas nuo anketos gavimo Jums išsiųsime pranešimą dėl dalyvavimo Savaitėje.
Savo ketinimams užtikrinti, prašome pervesti 100 EUR registravimo mokestį, kuris įskaičiuotas į dalyvio mokesčio kainą. Savaitės dalyviu būsite įregistruoti, pervedę registravimo mokestį arba visą pasirinkto plano Savaitės dalyvio mokestį. Visas mokestis privalo būti sumokėtas ne vėliau kaip iki birželio 22 d.

Savaitės dalyvių skaičius ribotas, todėl organizatoriai pasilieka teisę atmesti prašymus, atsižvelgdami į pretendentų patirtį ir motyvaciją. Jei dėl vietų stokos tektų baigti registravimą, apie tai pranešime savo interneto svetainėje www.gregoriana.lt.

Registravimo mokestį ir dalyvio mokestį prašome mokėti pavedimu į Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studijos sąskaitą Nr. LT34 7044 0600 0090 8570 AB SEB banke.

Papildomos informacijos dėl registracijos ir kitų dalyvavimo sąlygų prašome kreiptis į Dainių Juozėną, tel. (8 618) 49103, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Grigališkojo choralo savaitę SOLESMES 2020 remia Lietuvos kultūros taryba.


JSN Dome template designed by JoomlaShine.com tuned for website by A.A.