SCHOLA GREGORIANA VILNENSIS

LT            FR           EN

GRIGALIŠKOJO CHORALO SAVAITĖ SOLESMES 2020

liepos 22 – 29 d., Šv. Petro abatija, Solesmes, Prancūzija

Gerbiamieji mūsų bičiuliai ir grigališkojo choralo entuziastai!
Jau penkioliktąjį kartą iš eilės Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studija kviečia Jus dalyvauti Grigališkojo choralo savaitėje. Šį kartą, po dešimties metų – vėl posūkis į Europą. Iškeliausime į tolimą, bet labai visiems mums svarbią kelionę. Į tėvų benediktinų abatiją Vakarų Prancūzijoje, Solesmes miestelyje. Prieš tūkstantį ir dešimt metų įkurtas vienuolynas buvo atgaivintas t. Prospero Guéranger 1833 m. ir netrukus tapo grigališkojo choralo restitucijos ir Romos Katalikų bažnyčios liturgijos puoselėjimo centru. Šio vienuolyno rūpesčiu buvo atkurta benediktinų veikla Lietuvoje, Palendriuose. Surengdami Savaitę šioje abatijoje, tuo būdu paminėsime Lietuvos choralistų ir Solesmes benediktinų ryšių trisdešimtmetį.

GRIGALIŠKOJO CHORALO SAVAITĖ MARIJAMPOLĖ 2019

IN NOMINE IESU OMNE GENU FLECTATUR

liepos 28 – rugpjūčio 4 d., Marijampolė

Mieli grigališkojo choralo mylėtojai!
Štai jau keturioliktąjį kartą iš eilės grigališkojo choralo vasaros kursai, organizuojami Vilniaus Šv. Kazimiero grigališkojo choralo studijos, įvyks Marijampolėje liepos 28 – rugpjūčio 4 dienomis.
Devinti metai palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio mieste vyksianti kasmetinė grigališkojo choralo entuziastų stovykla bus skirta Bažnyčios mokytojams, pagerbiant tomis dienomis Bažnyčios kalendoriuje įrašytus šventuosius kunigus, Bažnyčios mokytojus (šv. Ignacą Lojolą, šv. Alfonsą Mariją Liguorį). Šiemet Lietuvoje minima ir 450 metų jėzuitų misijos Lietuvoje sukaktis. Savaitės motto - In nomine Iesu omne genu flectatur – Jėzaus vardui priklaups kiekvienas kelis (Fil. 2,10).             
Šių metų kursų vyriausiasis mokytojas ir choro vadovas – mokytojas iš Lenkijos, dr. Michał Sławecki. Jo vadovaujamas jungtinis Savaitės dalyvių choras „Cantores Montis Pacis“ ir vargonininkė Dovilė Savickaitė koncertuos Marijampolės bazilikoje šeštadienį, rugpjūčio 3 d., 19 val.


JSN Dome template designed by JoomlaShine.com tuned for website by A.A.